• 05324322248
  • info@ugrubol.com
  • Perpa A Blok, Kat: 9, No:1150, Şişli/İstanbul

KARTLAR ve OKUYUCALAR

KARTLAR ve OKUYUCULARKart ve kart okuyucularla tasarlanan sistemler, kart sahibinin tanınmasına olanak verirken, kişi ile ilgili bilgileri merkeze raporlar. Kullanıcılar, kendilerine özel hazırlanmış kartları ilgili alana okuttuğunda kimlik bilgileri sistem paneline taşınır. Panel gelen bilgileri önceden tanımlanmış yetkiler ile karşılaştırarak kullanıcıların geçiş yetki seviyelerine göre giriş-çıkışlarına izin verilir.

Farklı kart teknolojileri ve okuyucular sayesinde güvenlik seviyeleri üst düzeye taşınmaktadır. Yeni şifreleme ve haberleşme teknolojilere sahip okuyucularımız ve kartlarımız ile giriş-çıkış noktalarındaki güvenliği üst noktaya taşıyarak kart kopyalama gibi risklerin önüne geçmiş oluyoruz.

Kart ve okuyucular sadece kapı geçişlerinde değil aynı zamanda bilgisayar, yazıcı gibi farklı cihazların erişiminde de kullanılabilir. Örneğin; bir personel giriş çıkış kartını yazıcının ilgili alanına okuttuğunda personelin tüm yazıcı çıktı işlemleri takip edilebilir bir hale getirilmiş olur. Bu sayede kişi, departman bazında aylık kullanım alışkanlıkları raporlanabilir ve yönetilebilir.

Benzer şekilde giriş çıkış için kullanılan bir kart farklı cihazlardaki USB okuyucularla birlikte kullanıldığında ek güvenlik sağlar. Örneğin; bilgisayarınızın oturum açma güvenliği, web sitelerine giriş güvenliği gibi konuları yönetebilir ve olası güvenlik risklerini bertaraf edebilirsiniz.KARTLARIN ÖZELLİKLERİ


Yeni nesil fiziksel ve mobil kartlar sayesinde farklı teknolojilere sahip okuyuculardan geçiş kontrolü sağlanabilir.

Yüksek sıcaklıklarda şekli ve formu bozulmaz.Eski tip PVC kartlardan daha dayanıklı ve esnektir. Programlanabilir ve üreticiden programlı şekilde gelmesi talep edilebilir. Yüksek güvenlik protokolune sahiptir . Gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen çoklu teknolojiye sahiptir. Firmaya özel olarak tasarlanabilen bir formatı vardır. Yüksek çözünürlükte baskı yapılabilir.OKUYUCULARİlgili alana yapılan giriş çıkışlar için yetkiyi/geçiş iznini veren ve dolayısıyla giriş noktasındaki engelin açılmasını sağlayan cihazlardır. Kartın yetkili olup olmadığını bağlı olduğu panel ve yazılım ile haberleşerek teyit eder ve ardından geçişe izin verir ya da reddeder.

Kart tiplerine göre özel okuyucu modelleri bulunur. Dinamik mobil erişim sayesinde akıllı telefon ve diğer mobil aygıtlar kullanarak güvenli şekilde geçiş kontrolü sağlamak mümkündür. (Mobil Geçiş Kontrol Sistemleri) Okuyucular turnike, parmak izi okuma cihazı, iris okuma cihazı, el terminali, kapı kolları gibi farklı 3. parti ürünlerin içerisine entegre edilebilir. Bazı özel okuyucular ile farklı kart teknolojileri bir arada kullanılabilir. Farklı haberleşme protokolleri ile panelden uzun mesafeye konumlandırılabilen okuyucular kullanılabilmektedir. Bazı okuyucuları takılabilen ek bir modül ile Mobil Okuma özelliği sağlanabilir.